Tajemniczy “Chiron” od Xiaomi z 8 GB RAM i 6 calowy ekranem 18:9

Nowa plotka prosto z Chin mówi, że Xiaomi chce dołączyć do wyścigu i zastosować obecnie panujący trend. Mowa oczywiście o ekranie ze współczynnikiem 18:9 i miałoby to dotyczyć flagowego smartfonu o nazwie kodowej „Chiron”. Jest dość wcześnie, aby o tym mówić, ale przypuszczalnie mógłby to być Mi 7. Telefon miałby zostać wyposażony w 6-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli, który miałby zostać dostarczony przez JDI. Jest to wyświetlacz z bardzo cienkimi ramkami, który działa również z mokrymi palcami.

LG G6 i Galaxy S8/S8 + zapoczątkowały modę na takie ekrany i wydaje się, że większość producentów również podąży tą drogą. Xiaomi miało już jedno ciekawe urządzenie w swoim portfolio, którym jest Mi MIX z ekranem o proporcjach 17:9. Był to również wstęp dla smartfonów z bardzo cienkimi ramkami wokół wyświetlacza. Nie wykluczone, że plotka może dotyczyć jego następcy i pod nazwą kodową „Chiron” kryje się Xiaomi Mi MIX 2.

Urządzenie ma być też wyposażone w 8 GB pamięci RAM, a więc tyle ile obecnie ma najwyższy wariant OnePlus 5. Żadne inne dane na temat nadchodzącego i tajemniczego jak na razie smartfonu nie są znane.

Źródło: AndroidHeadlines

Wpis został zobaczony od 07.07.2023 już 920 razy.