Xiaomi planuje otworzyć 1000 punktów sprzedaży detalicznej w ciągu najbliższych czterech lat

at the Xiaomi Corp. headquarters in the Qinghe district of Beijing, China, on Friday, Sept. 12, 2014. Photographer: Brent Lewin/Bloomberg at the Xiaomi Corp. headquarters in the Qinghe district of Beijing, China, on Friday, Sept. 12, 2014. Photographer: Brent Lewin/Bloomberg

Od 2011 roku, kiedy Xiaomi zaczęło sprzedawać swoje smartfony, ich głównym celem były Chiny oraz rynek azjatycki. Z czasem marka zyskiwała coraz większą popularność na całym świecie, gdzie wiele osób również chciało zakupić swój smartfon Xiaomi, który wyróżnia się wysoką jakością w stosunku do ceny. Ostatnio mamy również oficjalnie okazję kupić wybrane modele Xiaomi w Polsce, dzięki oficjalnej dystrybucji w naszym kraju. Dotychczas firma znana jest głównie ze sprzedaży internetowej, która ma się całkiem nieźle.

Według najnowszych doniesień, chiński producent planuje otworzyć do 2020 roku, aż 10 punktów sprzedaży detalicznej. według CEO, Lei Juna ma to pomóc w walce o klienta z innymi producentami jak Huawei, Oppo czy Vivo. Nie wskazuje on na razie, gdzie byłyby zlokalizowane, ale można w ciemno zgadywać, że większość z nich będzie powstawać na terenie Państwa Środka.

Patrząc na ceny i specyfikację smartfonów, które oferuje Xiaomi jak ostatni model Mi 5S (5S Plus) może to być bardzo ważny i trafny ruch ze strony włodarzy firmy. Duży wpływ może mieć też słabo rozwinięta siatka sprzedaży w Europie oraz USA. Wiele osób właśnie z tych regionów zapewne chciałoby w łatwiejszy sposób móc pozyskać urządzenia oraz akcesoria firmy Xiaomi.

Źródło: Shanghai Daily, Digital Trends

Artykuł został wyświetlony od 07.07.2023 już 157 razy.