TED – wiele konferencji i prelekcji

ted_logoTED to rozwinięcie Technology, Entertainment and Design, czyli Technologia, Rozrywka i Projektowanie. Konferencje odbywają się już od lat osiemdziesiątych. Każdy z mówców ma swoje 18 minut na scenie, gdzie może przedstawić swoje przemyślenia na różne tematy. Swoje prelekcje prowadziło wiele znanych i cenionych osób, które odniosły sukces m. in. Bill Clinton, Stephen Hawking czy Bill Gates.W bazie znajduje się ponad 50 tysięcy wykładów. Wszystkie filmiki są udostępniane na licencji Creative Commons. Aplikację TED znajdziemy w Google Play, App Store oraz Windows Store.

Co tydzień do kolekcji dodawanych jest ponad 1700 nowych filmików z osobami, które mają do przekazania swoją ciekawą wizję postrzegania naszego świata. Znajdziemy tam wiele wykładów motywujących, inspirujących, skłaniających do refleksji i przemyśleń nad życiem. Ogromnym plusem aplikacji jest to, że każda konferencja posiada napisy, również w języku polskim. Każdą z nich możemy wyszukiwać w różnych kategoriach od najpopularniejszych do najnowszych.

ted1ted2

Kolejną zaletą aplikacji TED jest to, że każdy z filmików możemy pobrać, oczywiście nieodpłatnie na swoje urządzenie i obejrzeć je w dowolnym momencie, kiedy nie mamy połączenia z siecią. W Polsce także stają się coraz bardziej popularne. W większości przypadków możemy spotkać się również z lokalnymi konferencjami TEDx, które organizowane są na podobnych zasadach, ale są raczej niezależne. Filmiki z wykładami znajdziecie również na oficjalnym kanale YouTube.

Pobierz:

googleplayappstorewindows

News został zobaczony od 05.09.2023 już 182 razy.