Test prędkości – Galaxy S8, iPhone 7 Plus, LG G6, Google Pixel i OnePlus 3T

Wiele osób mówi, że porównywanie ze sobą systemów iOS i Android jest bezsensowne, ale trudno jednak się z tym zgodzić. iPhone’y oraz flagowe smartfony są obecnie dostępne w podobnych cenach, a więc ma to jak największą zasadność. W tym roku zdarza się, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ są odpowiednio droższe od iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus z ubiegłego roku. Tak, więc od telefonu za prawie 4 tysiące złotych powinniśmy wymagać wiele.

Poniższy filmik pokazuje szybkość działania Galaxy S8, iPhone 7 Plus, LG G6, Google Pixel oraz OnePlus 3T. Oprócz pierwszej dwójki, tylko LG G6 kosztuje ponad 3 tysiące złotych, a więc powinien on dorównywać flagowcom Apple i Samsunga. Google Pixel jest niestety niedostępny na naszym rynku i importowane jednostki są również bardzo drogie (normalna cena to około 649 dolarów). OnePlus 3T bez problemu zamówimy do Polski i kosztuje on niecałe 2 tysiące złotych. Z całej czwórki smartfonów z Androidem, tylko Pixel ma czysty system, reszta posiada nakładki producentów.

Test polega na otwieraniu tych samych aplikacji i trwa dwie rundy. Mogę tylko zdradzić, że najszybciej z tym zadaniem poradził sobie iPhone 7 Plus z najmniejszą ilością pamięci RAM (3 GB). Z związku z tym powinien on również gorzej wypaść w drugiej rundzie, ponieważ ma najmniej ilości pamięci podręcznej. Zobaczcie w filmiku poniżej jak radzi sobie pozostała piątka z „cięższymi” aplikacjami i grami oraz jak wypadają w benchmarku. Porównana została także szybkość włączania się wszystkich smartfonów.

https://www.youtube.com/watch?v=OX4JucpvbJM

News został zobaczony od 02.12.2023 już 907 razy.