TinyScan – prosty i darmowy podręczny skaner

tinyscan_logo

Ostatnio nie mając pod ręką standardowego skanera, a wiedzące, że istnieją aplikacje, które przynajmniej w jakimś stopniu i na szybko mogą go zastąpić natrafiłem właśnie na TinyScan. Po przeszukaniu App Store, ta aplikacja jako jedyna spełniła oczekiwane przeze mnie rezultaty, czyli możliwość zapisania lub wysłania zeskanowanego dokumentu. Inne niestety posiadały również tę opcję, lecz dopiero po wykupieniu płatnej wersji. Jej kolejną ogromną zaletą jest fakt, że znajdziemy ją na trzy wiodące platformy, czyli Android, iOS oraz Windows Phone.

Za jej pomocą zeskanujemy dowolny dokument, zdjęcie, obrazek, paragon lub cokolwiek tylko chcemy. TinyScan zadziała zarówno na smartfonach jak i na tabletach, więc możemy mieć go zawsze pod ręką. Każdy zeskanowany dokument zapisujemy na urządzeniu w formacie PDF lub jako obraz, ale także możemy bezpośrednio z aplikacji go udostępnić za pomocą: Dropboxa, e-maila, Google Drive lub Evernote.

https://www.youtube.com/watch?v=MPVl7wLD9Oo

Oczywiście TinyScan również posiada płatną wersję, ale darmowa oferuje tyle opcji, więc nie ma zbytniej potrzeby wykupienia jej. W bezpłatnej aplikacji mamy wiele opcji efektu końcowego jak np. wybór czy dokument ma być w kolorze, odcieniu szarości lub czarno-biały. Krawędzie strony są wykrywane automatyczne, ale po zrobieniu zdjęcia możemy je dowolnie dopasować jeżeli nie układają się wystarczająco dobrze. Mamy także wybór dopasowania pliku PDF jak A4, letter oraz wiele innych.

Przeczytaj także: Masz drona? Planujesz zakup? Aplikacja DroneRadar jest dla ciebie

W bezpłatnej wersji TinyScan możemy przechowywać ograniczoną liczbę dokumentów. Takich ograniczeń nie ma w wersji PRO. Kosztuje ona od 15 zł do 19 zł, w zależności od sklepu.

Pobierz:

googleplayappstorewindows

News został wyświetlony od 19.12.2023 już 700 razy.