Tryb ciemny i prywatność to podstawy Androida Q

Pierwsze przecieki na temat systemu bez nazwy komercyjnej

Jeszcze większość użytkowników nie ma na swoich urządzeniach Android Pie, a już pojawiają się przecieki na temat jego następcy. XDA mówi, że uzyskał bardzo wczesną kompilację Androida Q. Zgodnie z tradycją wersja beta powinna trafić do szerszej publiczności w maju. Przede wszystkim w całym systemie powinien pojawić się ciemny motyw. Z pewnością będzie to przydatne dla telefonów z ekranami OLED, ponieważ pozwoli na oszczędzanie baterii. Wymusza też tryb ciemny w aplikacjach, które takiego nie posiadają.

Wydaje się też, że Google planuje również tryb pulpitu na ekranach, coś w stylu Samsung DeX. Widać, że przede wszystkim Android ma być bezpieczny i dbać o prywatność użytkownika. Będzie  ograniczać uprawnienia dla lokalizacji i innych poufnych funkcji dla aplikacji w tle. Dane będą udostępniane, kiedy aplikacja będzie aktualnie używana. Oznacza to też oszczędność baterii, ponieważ GPS będzie wyłączony.

Po drodze może się jeszcze wiele zmienić i pojawią się funkcje, o których jeszcze nie wiemy. Ostateczna wersja zacznie trafiać na urządzenia od sierpnia, kiedy poznamy też nazwę nowego Androida.

Źródło: XDA-Developers

News został zobaczony od 17.01.2019 już 898 razy.