Stacja Samsung DeX zamieni Galaxy S8 w komputer stacjonarny

Samsung chce rozpieścić swoich fanów do granic możliwości i dostarcza wraz z Galaxy S8 i S8+ szereg akcesoriów. Oczywiście ma to być może związek z fiaskiem Galaxy Note 7, ale nie wykluczone, że plany co do tego powstały już wcześniej, przed całą aferą. Sam w sobie Galaxy S8 i Galaxy S8+ są znakomitymi urządzeniami, ale ich funkcjonalność zostaje poprawiona przez Samsung DeX.

Podobnie jak Microsoft Continuum, Samsung DeX umożliwia użytkownikom zamianę smartfona w komputer stacjonarny i cieszyć się pracą na znacznie większym ekranie. Dzięki temu można przeglądać aplikacje, edytować dokumenty, odtwarzać multimedia, przeglądać strony internetowe, a nawet odbierać bezpośrednio rozmowy na dużym ekranie. Wszystko to można robić z pomocą myszki i klawiatury. Samsung dodaje, że DeX stworzono specjalnie z myślą o unikalnym interfejsie Androida, który został dostosowany właśnie dla tych urządzeń wskazujących. Do utworzenia tego doku, Samsung współpracowała z firmami Microsoft i Adobe, aby zoptymalizować urządzenie do działania z aplikacjami.

Co więcej, Samsung DeX umożliwi a zdalne połączenie się z innymi komputerami stacjonarnymi za pomocą aplikacji jak Citrix, VMware czy Amazon Web Services. Dok łączymy z monitorem poprzez port HDMI, a myszkę i klawiaturę połączymy przez USB. Samsung DeX Station jest wyposażony w dwa porty USB 2.0, Ethernet, port USB typu C oraz wentylator chłodzący i port HDMI. Po podłączeniu Galaxy S8 do Samsung DeX możemy szybko naładować swój smartfon.

Samsung podaje, że w niektórych regionach DeX będzie dodatkiem do zestawu Galaxy S8 i Galaxy S8+. Regularna cena za akcesorium będzie wynosiła 150€, a więc około 630 złotych.