Przedsprzedaż Samsunga Galaxy S8 rozpocznie się 10 kwietnia

Data prezentacji Galaxy S8 została już oficjalnie potwierdzona przez Samsunga i odbędzie się 29 marca 2017 roku. Według doniesień na światowe rynki flagowy smartfon koreańskiej firmy trafi 21 kwietnia, a więc 3 tygodnie po premierze. Według najnowszych informacji prosto z Korei Południowej, przedsprzedaży Galaxy S8 i Galaxy S8+ rozpocznie się 10 kwietnia.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że prezentacja flagowca od Samsunga nastąpi na targach MWC 2017 w Barcelonie, ale całe wydarzenie zostało przesunięte o ponad miesiąc. Czynnikami, które mogły się do tego przyczynić jest opóźnienie w dostawach chipsetu Snapdragon 835 oraz zadbanie o bezpieczeństwo, aby nie powtórzyć fiaska z Galaxy Note 7.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ będą miały odpowiednio wyświetlacze 5.8-cala oraz 6.2-cala. Oba będą obustronnie zakrzywione, a z przodu nie zobaczymy żadnego przycisku. W USA oraz prawdopodobnie w Chinach flagowiec będzie napędzany przez wspomniany chipset Snapdragon 835, a w pozostałych regionach przez Exynos 8895. Samsung Galaxy S8 w dwóch wariantach będzie posiadał 4 GB RAM oraz będzie wodoodporny (IP68).

Źródło: TheInvestor, PhoneArena