in ,

Udział w globalnym rynku Android wynosi obecnie prawie 90 %

Według ostatnich liczb opublikowanych przez firmę badawczą Strategy Analytics, globalny udział w rynku smartfonów z Androidem w III kwartale 2016 roku wyniósł około 87.5 %. W ubiegłym roku w tym samy okresie wynosił on 84.1 procent. W tym samym czasie tylko 12.1 % urządzeń stanowiły te z systemem IOS i jest to spadek w porównaniu z poprzednim rokiem o 1.5 procent.

Ciekawie także przedstawia się statystyka wysłanych smartfonów, gdzie rok do roku w III kwartale wysyłka urządzeń z iOS spadła o 5.2 %, a telefonów z Androidem wzrosła o 10.3 %.

„Zysk Androida osiągnięto kosztem każdej większej platformy konkurencyjnej”, powiedział Neil Mawston, dyrektor wykonawczy w Strategy Analytics. „Apple iOS stracił pole w stosunku do Androida i spadł do 12 procent udziału w światowym w trzecim kwartale 2016 roku, ze względu na słabe wyniki w Chinach i Afryce.”

android_ios_iii-kwartal2016

Zauważmy, że nieznaczące są już takie platformy jak BlackBerry i Microsoft Windows Phone, które zaliczają się o.3 % pozostałych systemów, a wszystkie ogółem tracą kolejne 2 % w stosunku do ubiegłego roku.

Źródło: BussinesWire, GSMArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments