W iOS 10 odbiorca dowie się o używanej przez nas autokorekcie?

IMG_0023To, że iOS 10 zostanie udostępniony publicznie jeszcze w tym roku jest niemal pewne. Pierwsze spojrzenie na nową wersję ekosystemu Apple zapewne będziemy mieć już w czerwcu na WWDC 2016. Oficjalne wydanie powinno pojawić się na przełomie września i października wraz z prezentacją nowej generacji iPhone’ów.

Nie wiemy jednak co spółka z Cupertino szykuje i jakie nowe (może innowacyjne) funkcje pojawią się w iOS 10. W sieci pojawiało się już wiele wizji i konceptów, które są oczekiwane przez wiele osób i mogłyby się sprawdzić w rzeczywistości. Teraz jednak w sieci pojawił się patent Apple, który właśnie może pojawić się w nowym systemie. Jest to funkcja, która pokaże odbiorcy naszej wiadomości, że w danym słowie użyliśmy autokorekty, co pozwoli na uniknięcie wszelkich nieporozumień.ios10_korekta

Słowo wpisane z autokorektą ma być podkreślone na niebieski. Ciekawe jak wyglądałoby to w praktyce, kiedy nadawca użyłby korekty w większości wyrazów. Oczywiście działoby to tylko w systemie iOS i wiadomość wysłana na inny system jak Android czy Windows nie zawierałaby takich podkreśleń.

Wpis został zobaczony od 09.12.2023 już 509 razy.