in ,

W tej klasie słychać tylko JBL Go – test, recenzja

Z głośnikami JBL miałem już styczność wiele razy, ale głównie były to większe modele jak Xcharge 3, czy Xtreme. Wiedząc jak spisują się one doskonale w plenerze oraz w każdej innej sytuacji, kiedy można je wykorzystać, postanowiłem kupić w promocji najmniejszy głośnik w ofercie JBL, czyli model GO. W tej cenie nie oczekiwałem od niego żadnych cudów, ale jakość dźwięku oraz bateria może zaskoczyć niejedną osobę.

Wygląd

Mały i poręczny głośnik w kształcie prostokątu ma obudowę wykonaną z plastiku pokrytego matową gumą. Z przodu znajduje się siatka wykonana z metalu, która schowana jest minimalnie względem całej obudowy. Na niej znajduje się ogromne logo JBL, a pod nią dioda. Na górze głośnika mamy przyciski: zasilania, Bluetooth, regulację głośności oraz odbieranie i kończenie połączeń. Po prawej stronie znajdziemy gniazdo słuchawkowe 3.5 mm, port microUSB oraz mikrofon. Po przeciwnej stronie znajdziemy zaczep na smycz. Z tyłu ponownie zostało umieszczone duże logo, wygląda to zupełnie jakby był to głośnik mający promować inne produkty JBL. Na dole mamy bardzo małe nóżki w czterech rogach.

Jak na urządzenie budżetowe to cechuje się on dobrą jakością wykonania, czyli spasowanie elementów oraz jakość materiałów jest zadowalając. To czuć, kiedy trzyma się JBL Go w ręku. Nie mamy wrażenia, że po włączeniu muzyki głośnik się zaraz rozpadnie. Nie wiem jak z upadkami i jego wytrzymałością, bo nie odważyłem się go rzucać. Należy też pamiętać, że nie jest on odporny na zachlapania.

Działanie

Jak już wcześniej wspomniałem, głośnika ma jedynie pięć przycisków, a do połączenia z telefonem lub innym urządzeniem wystarczą nam tylko dwa. Jest to banalnie proste i nikt nie będzie miał z tym problemu. Po włączeniu JBL Go, wystarczy tylko przycisnąć znaczek Bluetooth i sparować go ze smartfonem.

Jeśli jednak podczas słuchania muzyki nasz telefon zadzwoni, możemy odebrać połączenie naciskając słuchawkę na głośniku. Musimy pamiętać, że należy rozmawiać przez niego, a nie przez smartfon. Jednak nie jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na prowadzenie rozmów. Dodatkowo dochodzi słaba jakość zastosowanego mikrofonu, który zbiera wszystkie dźwięki z otoczenia i działa tylko z bardzo bliskiej odległości. Tego nie polecam, aczkolwiek rozmówca jest słyszany bardzo dobrze.

Dźwięk i działanie z urządzeniami poprzez Bluetooh

Jak w przypadku innych głośników od JBL, również ten bez problemu sparujemy ze smartfonami z Androidem, iOS oraz Windows Phone. Sprawdzałem również połączenie z laptopem, którzy działa na Windows 10 i również to nie sprawia żadnego kłopotu. JBL Go obsługuje standard Bluetooth 4.1. Możemy odtwarzać dowolny dźwięk z każdej aplikacji jak YouTube, czy Spotify. Głośność regulujemy bezpośrednio na głośniku.

Stabilność połączenia jest na najwyższym poziomie i korzystając z głośnika nie uświadczymy zerwań pomiędzy urządzeniami. W mieszkaniu możemy ustawić go w dowolnym miejscu i oddalić się od źródła dźwięku na około 10-12 metrów.

Niestety nie miałem okazji korzystać z niego za pomocą kabla AUX, ale wydaje mi się, że nie różni się to niczym, poza dodatkowym przewodem pomiędzy głośnikiem, a źródłem muzyki.

Jak już wspomniałem, JBL Go może zaskoczyć jakością i głośnością dźwięku, a to główne za sprawą swoich niewielkich rozmiarów. Zaskakuje oczywiście pozytywnie. Nie będzie to sprzęt grający, który da radę w zatłoczonym pomieszczeniu, ale idealnie spisze się w spokojnych warunkach i sytuacjach, gdzie muzyka może lecieć w tle. Bez problemu też wystarczy do posłuchania ulubionej muzyki w samotności lub na działce, aby nie zakłócać ciszy u sąsiadów.

Przy ustawieniu głośności na maksymalny poziom, nasze ulubione kawałki nie będą może brzmiały jak tego oczekujemy lub jak się do tego przyzwyczailiśmy. Jednak nie do tego został stworzony JBL Go i chyba każdy sobie zdaje z tego sprawę.Dźwięk nie jest płaski, a daje o tym znać jedynie delikatny bas. Nie doświadczymy tu też niskich tonów na najwyższym poziomie i można powiedzieć jedynie o ich obecności, ale to tylko tyle. Rzecz jasna dźwięk nie będzie przestrzenny, ale bardzo dobrze słyszalne są wokale, które są czyste. Całkowita moc głośnika JBL Go to 3 Watty.

Bateria

Swoją popularność głośniki JBL mogą zawdzięczać nie tylko jakości dźwięku i wykonania, ale również baterii. Trudno jest określić żywotność akumulatora w JBL Go, bo wszystko zależy od poziomu głośności i intensywności użytkowania. Jednak na pełnej mocy, bez problemu możemy odtwarzać muzykę przez 4-5 godzin nonstop. Obniżając głośność wydłużymy działanie o kolejne kilka godzin, przy połowie zyskamy jakieś 2-2,5 godziny. Pojemność baterii wynosi 2000 mAh, więc jest to bardziej niż przyzwoity wynik. Ładujemy go do pełna w jakieś 2 godziny. Niestety, JBL Go nie posiada wskaźnika naładowania baterii.

Ogólne wnioski

Używając głośnik, chyba nikt nie spodziewa się dostać tego co oferuje JBL Go. Szczególnie jeśli spojrzymy na wytrzymałość baterii. Na jego korzyść działa też jakość materiałów użytych do jego wykonania. Głośnik często znajduje się w promocji i możemy go dostać nawet poniżej 90 złotych. Myślę, że za tę cenę nie dostaniemy nic lepszego. Jeśli jednak chcemy więcej jakości, głośności to powinniśmy spojrzeć na zupełnie inny segment głośników bezprzewodowych.

Dostępne kolory: czarny, niebieski, szary, pomarańczowy, różowy, czerwony, morski, żółty. W zestawie dostajemy wyłącznie bardzo krótki kabel USB. https://www.youtube.com/watch?v=7J39cPYTx1I Specyfikacja JBL Go: Bluetooth 4.1 Wsparcie:A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6,HSP V1.2 Przetwornik:1 x 40 mm Moc wyjściowa: 3,0 W Pasmo przenoszenia: 180 Hz – 20 kHz Stosunek sygnału do szumu: 80 dB akumulator: Polimerowy Li-Ion (3,7 V, 2000 mAh) Wymiary: 68,3 x 82,7 x 30,8 (wysokość x szerokość x głębokość) Waga: 130 g.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments