Warszawa: 200 ładowarek USB pojawia się w autobusach miejskich

Każdy zna ten ból, kiedy zapomniał naładować swój smartfon tuż przed wyjściem do szkoły, pracy, czy na uczelnie. Jadąc własnym samochodem nie ma z tym problemu, ponieważ podładujemy urządzenie w pojeździe. Na przeciw mieszkańcom Warszawy wychodzi jednak ZTM, który instaluje 200 ładowarek w dwustu autobusach komunikacji miejskiej. Pozwoli to choć trochę podładować telefon przemieszczając się busem po mieście. Oczywiście trzeba mieć przy sobie własny kabel, a ładowarka oferuje dwa porty USB.

Ładowarki USB zostały zainstalowane w 200 pojazdach z zajezdni „Ostrobramska” (to około 2/3 taboru tego oddziału) dzięki zaangażowaniu środków własnych Spółki. To dopiero pierwszy etap wdrażania nowego udogodnienia dla naszych pasażerów. Ładowarki USB znajdą się bowiem we wszystkich zamawianych obecnie autobusach dla Miejskich Zakładów Autobusowych. To oznacza, że w ciągu roku w naszych pojazdach Warszawiacy będą mogli korzystać z co najmniej 160 kolejnych portów USB.

Miejskie Zakłady Autobusowe oferują również Wi-Fi w ponad 1000 swoich autobusów. Każdy z nowych, zamawianych pojazdów również będzie oferował bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Źródło: ZTM

Artykuł został zobaczony od 22.01.2023 już 406 razy.