Zarejestrowane karty SIM pre-paid już do kupienia w sieci

sim_logoOd kilku miesięcy krajowe media trąbiły o ustawie antyterrorystycznej, która wpływa na jeszcze większą inwigilację obywateli przez służby oraz władze nasze Państwa. Jak wszyscy wiemy ustawa weszła już w życie, a jednym z nowych wymogów, które wprowadza jest konieczność rejestrowania kart pre-paid na osobę.

Od 25 lipca każda zakupiona karta SIM zacznie działać dopiero po jej zarejestrowaniu u operatora. Wszystkie karty zakupione przed tym dniem będą musiały być zarejestrowane do 1 lutego 2017 roku. W tym miejscu możecie przeczytać jak dokonać rejestracji w każdego operatora oraz jakie bonus oferuje Orange czy Play.

Zamiarem konieczności rejestracji karty SIM w ofercie pre-paid jest utrudnienie działalności przestępcom i terrorystom. Jednak chyba nie taki był zamiar wprowadzania tego wymogu. Już teraz w sieci oraz w przeróżnych punktach można kupić całkowicie legalnie karty SIM zarejestrowane na konkretnych obywateli. W ustawie nie ma żadnego podpunktu, który zakazywałby handlu takimi kartami. Ceny nie są wygórowane, ale osoby sprzedające kilka kart mogą zarobić na drobne wydatki. Na portalu OLX można znaleźć oferty za 25 zł lub podobne ceny.

Oczywiście nikt, kto będzie chciał ukryć swoją tożsamość, nie kupi karty SIM przez Internet, ponieważ byłoby to całkowitą głupotą. Dlatego aukcje nie koniecznie są kierowane do osób, których zamiarem jest łamanie prawa, a zachowanie anonimowości przed innymi osobami. MSWiA straszy sprzedawców, że mogą oni zostać uznani za wspólnika przestępcy lub terrorysty w przypadku ewentualnego incydentu z danym numerem.

Operatorzy wprowadzili również ograniczenia ilość kart możliwych do zarejestrowania na jedną osobę. Dla klientów indywidualnych limit wynosi 10 sztuk.

Artykuł został wyświetlony od 23.11.2023 już 592 razy.