Znak czasu: Biblia przetłumaczona na emotikony

jesus_iphoneZ ostatniego liczenia (listopad 2014) wynika, że całkowicie Biblia została przetłumaczona na 531 języków. Teraz można dodać jeszcze jeden, ponieważ najważniejsza księga chrześcijan została przełożona na dodatkowy „język”. Biblia Króla Jakuba została zapisana za pomocą emotikon zatwierdzonych przez Unicode i skrótów internetowych.

bibliaIosZostała ona przygotowana dla tzw. generacji Y. W Polsce oznacza to pokolenie urodzone od 1987 roku do 1997 roku, nazywane też „pokoleniem Milenium”. Ma to oczywiście na celu ułatwienie zrozumienia Pisma Świętego bardziej znanym sposobem komunikacji. W rzeczywistości, tytuł przetłumaczonej Biblii to Pismo dla Generacji Y. Tłumaczenie zajęło twórcy 6 miesięcy. Używał on do tego specjalnie przygotowanego przez siebie oprogramowania.twitter_biblia_ios

Scripture 4 Millenials est już dostępne w Apple App Store, w cenie $ 2.99. Fragmenty dostępne są na Twitterze @BibleEmoji. Choć jestem pewien, że pojawią się negatywne opinie od konserwatywnych grup religijnych, to z pewnością część organizacji uzna to za dobrą formę przekazu.

Pobierz:

book/bible-emoji/id1114722991?mt=11">appstore

Źródło: The Guardian

Wpis został zobaczony od 08.12.2023 już 573 razy.