150 000 osób podpisało petycję sprzeciwiając się zmianie sposobu wyświetlania zdjęć na Instagramie

Na początku tego tygodni Internet obiegła informacja o zmianach, które czekają użytkowników serwisu Instagram. Chodzi o zmianę sposobu wyświetlania treści na tablicy. Według nowego algorytmu mają być wyświetlane najpierw zdjęcia najważniejsze dla nas, czyli od ludzi, którym często zostawiamy serduszka. Powodem takich zmian według wydawcy jest to, że omija nas nawet 70 % istotnych informacji dostarczanych przez bliskich i ulubione gwiazdy.

Jak można było przypuszczać wielu użytkowników nie jest zadowolonych z tego rodzaju zmian. Wielu ludzi obawia się takiego samego efektu jak po zmianach na Facebooku. Wiele osób nadal nie przyzwyczaiło się do tego, że wyświetlane są im często inaczej niż to miało być, nieistotne dla nich treści. Woleli oni przeglądać wszystkie posty chronologicznie, dzięki czemu nie omijało ich wiele ciekawych informacji.

Tak więc spora część niezadowolonych instagramowiczów utworzyła i podpisała petycję w serwisie Change.org, aby spróbować skłonić właścicieli aplikacji do zmiany decyzji. Zmiana sposobu wyświetlania może zaszkodzić małym firmom w promocji ich produktów i usług. Na tę chwilę petycję podpisało już 156 tysięcy osób.

Źródło: Change.org