Aktualizacja iOS 9.3 sprawia, że starsze iPad’y są bezużyteczne

Wygląda na to, że najnowsza aktualizacja iOS 9.3 sprawia, że starsze iPad’y stają się cegłą. Wielu z użytkowników, którzy próbowali dokonać aktualizacji poprzez OTA lub iTunes skarży się, że ich urządzenia stały się bezużyteczne.

Według AppleInsider nieznana liczba właścicieli iPad’ów, szczególnie drugiej generacji ma problem z instalacją i uruchomieniem najnowszej wersji iOS wydanej w ten poniedziałek. Początkowe problemy pojawiały się już przy próbie pobrania aktualizacji, ale mogło to być związane z przeciążeniem serwerów Apple. Tablety mają problem z aktywacją nowej wersji przez co stają się całkowicie bezużyteczne.

Dało się to obejść poprzez wykonanie aktualizacji za pomocą iTunes, ale w niektórych przypadkach również to nie pomagało.

Kolejnym z pomysłów na poprawne wykonanie aktualizacji było pełne przywracanie. Należy jednak pamiętać o wykonaniu kopii zapasowej przed jakąkolwiek aktualizacją.

Apple jeszcze nie wydało oficjalnego oświadczenia odnośnie tego problemu. Najlepszym wyjściem będzie wstrzymanie się z aktualizacją do wydania kolejnej wersji, która eliminuje ten problem.

Możemy także wgrać świeżą wersję iOS 9.2.1, pobierając ją ze strony OSXdaily po wybraniu swojego urządzenia. Po pobraniu pliku instalacyjnego włączy iTunes przechodzimy do urządzenia i klikamy Przywróć jednocześnie trzymając przycisk Shift (PC) lub Alt (Mac). Wyszukujemy plik z rozszerzeniem .ipsw, który właśnie pobraliśmy.

Źródło: AppleInsider