Android P nie pozwoli na korzystanie z aparatu w tle

Jak od każdej nowej wersji, również od systemu Android P oczekujemy wprowadzenia funkcji, które ułatwią nam korzystanie ze smartfonów. Jedną z ciekawszych opcji, które wpłyną na bezpieczeństwo użytkownika będzie to, że aplikacje w tle nie będą już mogły korzystać z aparatu.

W obecnych wersja, aplikacje bezczynnie „wiszące” w tle mogły korzystać z aparatu bez powiadamiania użytkownika i nie można tego dostrzec. Twórcy aplikacji mogą pomniejszać okno swoich programów, aby był niezauważalne dla zwykłego posiadacza telefonu. Nadal jednak działały w tle i mogły zostać pomniejszone nawet do 1 piksela ekranu. Taka aplikacja może działać nawet przy wyłączony ekranie, a więc podglądać nas przez cały dzień. Android Oreo wyświetla powiadomienie, że aplikacja w tle używa aparatu, a więc to już jest swego rodzaju postęp, ale nadal nie ustrzeże przed niepożądanym działaniem.

Są też aplikacje, które mogą rozpocząć nagrywanie wideo oraz robienie co pewien czas zdjęć w tle, jeśli w urządzeniu kilkukrotnie zostanie podane złe hasło. W przypadku Androida P, może to oznaczać brak takiej opcji antykradzieżowej, która wykona zdjęcia i wyśle nam je bez wiedzy osoby, która próbuje dostać się do naszych danych na smartfonie. https://www.youtube.com/watch?v=sDzs6y4JVok

Źródło: XDA Developers

Wpis został wyświetlony od 06.08.2023 już 254 razy.