in

Apple kończy dziś 40 lat!

1 kwietnia 1976 roku powstała jedna z najbardziej wpływowych firm technologicznych. Trójka wspaniałych ludzi, czyli Steve Jobs, Steve Wozniak i Ronald Wayne rozpoczęła swoją działalność w przydomowym garażu u rodziców Jobs’a w Lost Altos w Kalifornii.

Ich pierwszym produktem był Apple I, który został wymyślony przez Woźniaka i trafił do sklepów w lipcu 1976 roku z ceną wynoszącą dokładnie $ 666,66. Czterdzieści lat później firma znajduje się na szczycie i każdy człowiek rozpoznaje jej logo bez względu czy jest fanem i czy krytykiem Apple. Nie była to łatwa droga, aby osiągnąć tak niebywały sukces.

Trudno sobie to teraz wyobrazić, ale w lipcu 1982 roku akcje Apple były warte zaledwie 17 centów za sztukę. Apple odegrało ważną rolę w nie tylko w historii własnej firmy, ale również dzisiejszego świata i przemysłu komputerowego.

Spółka z Cupertino zrewolucjonizowała przenośnie odtwarzacze muzyki wprowadzając iPod’y. 2007 rok i prezentacja pierwszego iPhone odmieniła świat telefonów komórkowych raz na zawsze. Również wprowadzenie na rynek iPad’a było wielkim wydarzeniem, które do dziś każdy uważa za czynnik zapalny w dalszym rozwoju świata tabletów.

Niech ta piękna historia trwa w najlepsze kolejne 40 lat, a nawet więcej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments