Apple obniży ceny nowych iPhone’ów, aby pobudzić sprzedaż

Sprawozdanie finansowe pokazuje znaczny spadek sprzedaży na całym świecie

Prezes Apple Tim Cook w wywiadzie dla agencji Reuters długo myślała i postanowiła zmienić ceny iPhone’ów poza Stanami Zjednoczonymi. Ceny w innych regionach są niezwykle wysokie, ponieważ były one ustalana w dolarach amerykańskich. Tym samym urządzenia są droższe w lokalnych walutach i Apple planuje obniżenie cen an wielu rynkach świata.

„Kiedy spojrzymy na obce waluty, a szczególnie na te, które osłabiły się w ciągu ostatniego roku (w stosunku do dolara), ceny wzrosły w sposób oczywisty” – mówi Tim Cook

Firma przeanalizowała dokładnie każdy z regionów i ich sytuację ekonomiczną, aby powrócić do cen z zeszłego roku i dostosować się do panujących warunków. Apple ma nadzieje, że to poprawi sprzedaż.

Już kilka tygodni temu mówiliśmy o obniżce cen nowych iPhone’ów w Chinach i przypuszczaliśmy, że podobną sytuację możemy zobaczyć w innych krajach. Nie znamy jeszcze dokładnych regionów i jak duża może być obniżka cen w stosunku do obecnych. Wkrótce powinniśmy poznać wszelkie szczegóły w sprawozdaniu finansowym.

Wpis został wyświetlony od 29.01.2019 już 155 razy.