Apple obniżyło ceny iPhone’a 8, iPhone’a XR i iPhone’a XS w Chinach

Jak donosi National Business Daily (za pośrednictwem 9To5Mac) w swoim najnowszym raporcie, Apple stara się poprawić sprzedaż swoich najnowszych telefonów w Chinach. Technologiczny gigant, według wiadomości portalu, zdecydował się na taki ruch ze względu na odczuwalnie słaby popyt w czwartym kwartale.

Tym samym w Państwie Środka firma zastosowała obniżkę cen takich modeli jak:  iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone XR, iPhone XS i iPhone XS Max.

Średnia obniżka cen wyniesie ok. 59 USD (400 juanów), czyli mniej więcej 221 złotych. Największą jednak obniżkę ceny zalicza iPhone XR, który w Chinach będzie kosztował o 66 dolarów mniej niż dotychczas. Daje to 450 juanów, a więc ok. 249 zł.

Zmiany będą obowiązywać jedynie w Apple Premium Resellers czy też licencjonowanych sklepach internetowych. Oznacza to jednak, że ceny detaliczne nie będą jednak niższe o wyżej wymienione kwoty, ponieważ sklepy muszą również nadal zarabiać. Podobno potencjalnie niższe ceny nie będą dotyczyły oficjalnych Apple Store oraz nie zauważymy obniżki na oficjalnej stronie Apple.

Nie wiadomo, czy firma z Cupertino zdecyduje się na podobny ruch na innych rynkach. Jak wiadomo Chiny są krajem, gdzie iPhone ma najwyższe ceny i jest jednym z najważniejszych rynków dla Apple. Być może w perspektywie kilku miesięcy lub nawet tygodni podobne działanie zobaczymy w innych regionach.

Źródło: 9To5Mac