iPhone 8, 8 Plus oraz X nie będą spowalniane dzięki „ulepszeniom sprzętu”

Apple wysłało we wtorek list z odpowiedziami na pytania komisji śledczej, z której dowiedzieliśmy się, że może zaoferować rabaty tym, którzy zapłacili pełną cenę za wymianę baterii, przed styczniową obniżką. Senator John Thune, który jest również szefem Senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu, zadał Apple kilka pytań. W tym najważniejsze, czy Apple zamierza również ograniczać możliwości procesora nowym telefonom jak iPhone 8, czy iPhone X.

Pytanie brzmiało: „Czy Apple planuje udostępnić podobną funkcję ww aktualizacji oprogramowania, aby zmniejszyć wydajność w nowszych modelach telefonów? Jakie zawiadomienie planuje dostarczyć klientom przed dokonaniem tego? Odpowiedź Apple: „Wszystkie modele iPhone’a mają podstawowe funkcje zarządzania wydajnością, aby zapewnić, że bateria i cały system działają zgodnie z projektem, a wewnętrzne komponenty są chronione. Ponadto, w przypadku wysokiej temperatury, zarządzanie wydajnością zapewnia, że ​​urządzenie pozostaje w bezpiecznych granicach.

Takie podstawowe zarządzanie wydajnością jest wymagane dla bezpieczeństwa i oczekiwanej funkcji i nie można go wyłączyć. Modele iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X zawierają aktualizacje sprzętu, które pozwalają na bardziej zaawansowany system zarządzania wydajnością, który precyzyjniej pozwala systemowi iOS przewidywać i unikać nieoczekiwanego zamknięcia systemu.” Jednak oświadczenie sprzed kilku tygodni wyraźnie mówi „rozszerzyliśmy tę funkcję na iPhone’a 7 z iOS 11.2 i planujemy dodać obsługę innych produktów w przyszłości”. No cóż, będziemy musieli poczekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: 9to5mac

News został zobaczony od 26.01.2024 już 989 razy.