in ,

Apple oficjalnie prezentuje iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus

Każdy z nas spodziewał się, że Apple zaprezentuje odświeżone wersje iPhone 7 i 7 Plus z ubiegłego roku. Przez długi czas wszyscy myśleliśmy, że zostaną one nazwane iPhone 7s i 7s Plus, ale od kilku dni wiedzieliśmy, że tak nie będzie. Dziś oficjalnie poznaliśmy iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Skok pomiędzy nazewnictwem może zaskakiwać, ale w obu modelach zachodzą zmiany, zarówno wewnątrz i na zewnątrz, które mogą to wyjaśniać.

Przód obu urządzeń z serii iPhone 8 wygląda zupełnie identycznie jak w przypadku iPhone 7. Uświadczymy tam standardowy wyświetlacz LCD o proporcjach 16: 9. Pod nim znajduje się przycisk z TouchID. Przedni panel umieszczony jest na aluminiowej ramie. Wszystko zmienia się jeśli chodzi o tył. Na aluminiowej ramie umieszczono szklany panel i jest to zupełnie odmienne od projektu, który znamy od wydania iPhone 6, gdzie cały korpus był jedną, metalową bryłą.

Apple nie zdecydowało się na duże zmiany ekranów i zobaczymy tu 4.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 750 x 1334 dla iPhone’a 8 oraz 5.5 – calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 dla iPhone 8 Plus. Oba telefony oczywiście posiadają funkcję 3D Touch. Jest też jednak ciekawa funkcja, True Tone, która powiła się już w iPadach. Dostosowuje ona balans kolorów do otoczenia, co daje lepsze wrażenia podczas patrzenia na ekran.

iPhone 8 i 8 Plus posiadają lepsze aparaty od swoich poprzedników. Na pierwszy rzut oka zmian można nie zauważyć, ponieważ z tyłu znajdziemy moduły 12 MP, a z przodu 7 MP. Większy model posiada oczywiście dodatkowy czujnik z podwójnym zoomem. Apple jednak mówi, że są to zupełnie nowe aparaty, a więc oznacza to, że są maja gwarantować lepszą jakość obrazu.

Są zupełnie nowe, co oznacza, że oczekiwana jest lepsza jakość obrazu. Ponadto pojawiła się wiele ulepszeń po stronie oprogramowania, na przykład pojawia się nowy tryb „Portrait Lighting”. Umożliwia on optymalizację kolorów w czasie rzeczywistym. Apple zapewnia, że filtry w aplikacji aparatu będą znacznie lepsze niż u konkurencji.

 

Dzięki nowemu koderowi wideo firmy Apple, który analizuje każdą klatkę w małych fragmentach i wykryje, co ona zawiera, optymalizuje jakość obrazu. Pozwala też na nagrywanie filmów 240 kl./s przy rozdzielczości 1080 pikseli, co oznacza podwojenie względem serii iPhone 7.

https://www.youtube.com/watch?v=k0DN-BZrM4o

Apple A11 Bionic to nowy chipset, który odpowiada za działanie urządzeń. Jest on sześciordzeniowym procesorem, który skupia się na oszczędności energii, ale kiedy potrzeba potrafi wykorzystać całą moc obliczeniową. Nowy układ zawiera 4 rdzenie o małej mocy, które są o 70% szybsze od rdzeni w A10 Fusion, a także dwa rdzenie o dużej mocy, które są o 25 % lepsze od poprzedników. Nowy GPU jest o 30% szybszy niż procesor graficzny w A10 Fusion.

A11 Bionic jest wspierany przez 2 GB i 3 GB pamięci RAM, odpowiednio dla iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Zaskoczeniem może być to, że dostępne będą jedynie dwa warianty pojemności – 64 GB oraz 256 GB.

Nowością pod każdym względem dla urządzeń Apple jest ładowanie bezprzewodowe. Jednak nie naładujemy ich na razie ładowarką AirPower, która zadebiutuje na rynku dopiero w przyszłym roku. iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus będą dostępne w trzech kolorach: Gold, Silver, Space Gray.

Zgodnie z oczekiwaniami przedsprzedaż na kluczowych rynkach rozpocznie się 15 września, a na półki oficjalnie trafią 22 września. W kolejnym wpisie opowiemy o polskich cenach i dostępności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments