Słaba sprzedaż iPhone X, iPhone 8/8 Plus spowoduje zamówienia niższe nawet o 30 % u dostawców

Wielu analityków twierdzi, że wszystkie modele iPhone’ów z 2017 roku sprzedają się dobrze i nic nie wskazuje na gorsz wynik od poprzednich lat. Innego zdania są ludzie wprost z łańcucha dostaw i to oni mogą mieć rację, ponieważ są najbliżej wszystkiego co dzieje się wokół. Według tych źródeł łańcucha dostaw, dostawcy komponentów otrzymali od Apple znacznie niższe zamówienia na I kwartał 2018. Podobno jest są one mniejsze od 15 do 30 procent w porównaniu do typowego pierwszego kwartału dla amerykańskiej firmy.

Niektórzy twierdzą, że niższe zamówienia w łańcuchu dostaw wynikają z czynników sezonowych jak świąteczna przerwa z okazji „Księżycowego Nowego Roku”. Inne źródła w łańcuchu dostaw, że sprzedaż iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus, a nawet iPhone’a X okazała się wolniejsza w poprzednim kwartale i stąd wynikają mniejsze zamówienia na następny. Dostawcy innych części jak czujniki 3D, modułów aparatu czy układów pamięci, powinni podobno obniżyć zapasy, aby uniknąć kar wynikających z niższych dostaw do producentów kontraktowych Apple.

Firma z Cupertino ogłosi wyniki za pierwszy kwartał 2018 roku już 1 lutego. Wtedy poznamy przychody i wyniki sprzedaży iPhone’a X i reszty modeli 2017 roku. Okres rozpoczął się w październiku i trwał do grudnia 2017 roku.

Źródło: Digitimes

News został wyświetlony od 29.08.2023 już 384 razy.