Specyfikacja Huawei P10 ujawniona na GFXBench

p9_skaner_p10Ostatnio Huawei ogłosiło, że udało im się sprzedać 9 milionów tegorocznego flagowego urządzenia – P9. Oferuje on wszystko co najlepsze mogliśmy zobaczyć w przypadku smartfonów z Androidem. Cechą, która wyróżniała ten model były dwa tylne aparaty Leica. Poza tym pod maską pracuje chipset Kirin 955 oraz 3 GB pamięci RAM.

Już teraz możemy być pewni, że Huawei będzie chciało wypuścić na rynek kontynuację tej serii, a następnym smartfonem może być P10. Do sieci trafił właśnie jeden z pierwszych przecieków na jego temat, w postaci testu porównawczego GFXBench, któremu został poddany. Wyniki wykazały, że P10 będzie mieć 5,5 calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560. Wewnątrz będzie pracował chipset Kirin 960 z procesorem octa-core 2.3GHz i Mali G-71 GPU. W dodatku znajdziemy w nim 6 GB pamięci RAM oraz pojemność 256 GB.

Jeśli chodzi o kwestię fotografii to głównym aparat ma 12-megapikseli (nie wiadomo czy będzie podwójny), a z przodu znajdzie się 8-megapikselowa jednostka. Huawei P10 będzie raczej na pewno działał na systemie Android 7.0 Nougat. Możemy się spodziewać, że zostanie zaprezentowany na początku II kwartału 2017 roku.

Źródło: GFXBench, The AndroidSoul, PhoneArena