Nokia opracowuje smarfon z aparatem z pięcioma obiektywami

Nokia 808 PureView to telefon, który sześć lat temu zaskoczył całą branżę swoim 41-megapikselowym aparatem. Dlatego też nie możemy wykluczać, że to Nokia ponownie będzie chciała wprowadzić na rynek coś niesamowitego i niespotykanego w świecie smartfonów jeśli chodzi o sekcję aparatów. Wygląda na to, że fińska firma (HMD Global właściciel marki Nokia) pracuje nad urządzeniem z pięcioma obiektywami. Mogłoby to przypominać kamerę Nokia OZO, która ma aż 8 obiektywów. Cały zespół aparatu musiałby się jednak zmieścić w smartfonie.

Informacje pochodzą ze źródła zaznajomionego z działalnością badawczo-rozwojową Foxconn. HMD Global zleca produkcję swoich urządzeń właśnie temu chińskiemu gigantowi. Według tej osoby, HMD przygotowało już smartfon z aparatem, który ma 5 obiektywów, aby można było go przetestować. Urządzenie ma zostać zaprezentowane pod koniec 2018 roku.

Aparat prawdopodobnie będzie miał okrągły kształt z siedmioma otworami. Pięć znajdujących się na zewnątrz z obiektywami oraz dwa w środku z lampami błyskowymi. Przypominać będzie słuchawkę prysznica.

Obecnie jest to jedynie plotka, ale nie możemy wykluczać takiego scenariusza. Mimo dziwnego wyglądu, aparat zapewne oferowałby jakość zdjęć, która nie była spotykana dotąd w żadnym smartfonie.

Źródło: VTechgraphy, PhoneArena