OnePlus w 2019 roku wreszcie z bezprzewodowym ładowaniem?

Nieco wtajemniczone osoby, obeznane w świecie chińskich smartfonów, zapewne wiedzą, że marki OnePlus i Oppo należą do jednej firmy. Tym samym, obserwując ruchy związane z Oppo, często możemy dowiedzieć się, co również pojawi się z najnowszymi telefonami OnePlus, które są jednak bardziej popularne w naszym kraju i na całym świecie.

Według najnowszych doniesień, możemy być niemal pewni, że tegoroczne smartfony OnePlus zostaną wyposażone w funkcję bezprzewodowego ładowania Qi. Wynika to z faktu, że Oppo dołączyło do Wireless Power Consortium (pod nazwą Guangdong Oppo Mobile Telecommunications Corp.).

W 2018 roku firma nie zdecydowała się na dodanie tej funkcji do swoich smartfonów. To ciekawe, ponieważ już OnePlus 6T (to samo model 6) posiada szklane plecy, które są niezbędne do wdrożenia bezprzewodowego ładowania. Jak podkreślił jeden z przedstawicieli marki, producent nie czuł potrzeby dodawania tej funkcji do swoich urządzeń. Obecnie telefony OnePlus szczycą się przede wszystkim szybkim ładowaniem oraz bardzo dobrą  wytrzymałością baterii.

Oppo dołączył do Wireless Power Consortium. OnePlus 7 z bezprzewodowym ładowaniem?
Oppo dołączył do Wireless Power Consortium. OnePlus 7 z bezprzewodowym ładowaniem?

CEO marki OnePlus, Pete Lau zapowiedział, że nowy smartfon ma pojawić się pod koniec maja. Dodaje również, że telefon będzie wyróżniał się nowym desingem. Może to być jedno z pierwszych urządzeń, które będzie obsługiwało sieć 5G.

Obecnie na wprowadzanie tej funkcji decyduje się większość producentów, a standard Qi jest obsługiwany przez Wireless Power Consortium, które ma obecnie 656 firm członkowskich.

Źródło: Android Police