in

OnePlus 5 ładuje baterię znacznie szybciej niż Samsung Galaxy S8

Dla wielu z nas szybkość ładowania baterii smartfonów jest bardzo istotną kwestią. Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o przyspieszeniu tego procesu, ale wszystko zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat. Wielu producentów zaczęło rozwijać swoją technologię szybkiego ładowania i możemy je zobaczyć we wszystkich flagowych telefonach z Androidem. Tym sposobem Qualcomm ma swoją technologię QuickCharge i znajdziemy ją w urządzeniach z chipsetami Snapdragon, MediaTek ma Pump Express, a OnePlus oferuje Dash Charge.

Aby pokazać jak działa Dash Charge, OnePlus opublikowało film, gdzie możemy zobaczyć tę technologię w akcji. Ich najnowszy flagowiec, czyli OnePlus 5 stanął na przeciwko Samsungowi Galaxy S8. Pierwszy z nich posiada baterię o pojemności 3300 mAh, a flagowiec koreańskiej firmy ma baterię 3000 mAh. Po 15 minutach OnePlus 5 maił naładowaną baterię do 29 procent, a Galaxy S8 do 20 %. Po pół godziny, OP 5 poprawił wynik dwukrotnie (58%), to samo (prawie) uczynił Samsung Galaxy S8, osiągając 39 procent.

Ciekawie prezentuje się też porównanie ładowania w samochodzie. Po podłączeniu obu urządzeń do ładowarki i półgodzinnej jeździe, nadal górą był OnePlus 5. Został naładowany do 43%, a Galaxy S8 tylko do 12 %.Dash Charge wzmacnia natężenie (ampery), a nie natężenie jak większość ładowarek. Pozwala to na szybsze ładowanie, przy mniejszym wytwarzaniu ciepła.

https://www.youtube.com/watch?v=meMbbyL-6B0 Źródło:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments