Facebook wprowadzi nowy kanał, a jego ikoną będzie rakieta

Wygląda na to, że Facebook planuje dodać kolejną funkcję, która ma zwiększyć zainteresowanie stronami, które mogą nam się spodobać. W aplikacjach na systemy Android oraz iOS pojawia się nowa zakładka z ikoną rakiety, która przenosi nas tablicy. Wyraźnie jej celem jest skłonienie użytkowników do polubienia większej ilości stron. „Rakieta” jednak nie pojawia się u wszystkich osób.

Po przejściu do tego kanału można zobaczyć pełną listę postów ze stron, które mogą nas zainteresować. Algorytm generuje ją na podstawie innych stron, które lubimy, ale również tych, które lubią nasi znajomi. Są tam również najbardziej popularne posty zamieszczone przez różne strony.

Wprowadzenie funkcji potwierdza oczywiście też Facebook. Twierdzą oni, że testują nowy kanał, który wyświetla popularne artykuły, filmy i zdjęcia. Wszystko oczywiście na podstawie polubień. Ma to być skutkiem tego, że ludzie chętnie poszukują nowych treści, a takie rozwiązanie umożliwi dotarcie do stron, których jeszcze nie lubią. Funkcja jest dostępna w wielu krajach, ale obecnie testowana na ograniczonej liczbie użytkowników.

What has Facebook done now? ???? I already really dislike that marketplace crap. Now what’s this rocket icon thing??? pic.twitter.com/l0obKojCJH

— Amanda Clinton (@Amanda_Clinton) 4 marca 2017

Źródło: TechCrunch