in

Huawei pozywa rząd Stanów Zjednoczonych

Wszystko przez bezpodstawne oskarżenia i blokowanie interesów na całym świecie

Huawei musi zmagać się z zarzutami o szpiegostwo na rzecz chińskie rządu i nie dotyczy to jedynie USA, ale również inne państwa mają co do tego obawy. Teraz jednak firma wystosowała pozew przeciwko Stanom Zjednoczonym, złożony w sądzie federalnym we wschodnim okręgu Texasu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Chinach, Guo Ping stwierdził, że nie pozostało im nic innego po działaniach Kongresu, a działania amerykańskiej administracji zaszkodziły interesom USA, jak i Chin.

„Huawei nie ma i nigdy nie wszczepi żadnych backdoorów … i nie pozwoli nikomu innemu na takie działanie.” – Guo Ping

Huawei zarzuca również rządowi Stanów Zjednoczonych atakowanie firmowych serwerów oraz wykradanie wiadomości e-mail. Dodatkowo firma zarzuca „obrzucanie błotem” bez żadnych dowodów oraz blokowanie możliwości konkurowania w technologii 5G na całym świecie.

Firma skupia się głównie na sekcji 889 w ustawie National Defense Authorization Act (NDAA) z 2019 roku. Wyraźnie zabrania ona agencjom federalnym współpracę z firmą Huawei. Według producenta z Chin jest to całkowicie nielegalne bez przeprowadzenia sprawiedliwego procesu sądowego.

Huawei utrzymuje, że chce współpracować z rządem USA w celu rozwiązania wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem, ale raczej nie nastąpi to w najbliższej przyszłości, patrząc na obecną sytuację.

„Huawei nie jest własnością chińskiego rządu, nie jest pod jego kontrolą ani nie jest pod jego wpływem, a ponadto Huawei ma znakomitą historię bezpieczeństwa.” – dyrektor generalny Dr. Song Liuping

Źródło: CNN, Bloomberg

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments