Hydrogen One, czyli pierwszy telefon z holograficznym wyświetlaczem

Hologram to raczej słowo, które jednoznacznie kojarzy nam się z daleką przyszłością i odległą galaktyką. Wiele razy możemy dostrzec tego typu rozwiązania w filmach science-fiction. Wszystko ma się jednak zmienić dzięki firmie RED, która jest producentem profesjonalnych kamer dla przemysłu filmowego i telewizyjnego. Zapowiada ona bowiem nadejście „pierwszej na świecie holograficznej multimedialnej maszyny”. Będzie to urządzenie w formie zwykłego smartfonu, a do wyświetlania hologramów nie trzeba będzie stosować żadnych okularów.

Hydrogen One ma działać na systemie Android i posiadać ekran o przekątnej 5.7 cali. Dostępne będzie w dwóch wariantach z tytanową oraz aluminiową obudową. Ich koszt odpowiednio 1595 dolarów i 1195 dolarów. Daje to około 6 tysięcy za droższy wariant i ponad 4 tysiące za „uboższą” wersję. Urządzenie można już zamówić, ale jego dostawa odbędzie dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku.

Pozostałe aspekty specyfikacji niestety nie są znane i nie wiemy jaką pojemność będzie miał ten telefon oraz nie znamy ilość pamięci RAM oraz jaki chipset znajdzie się wewnątrz. Firma RED podaje jednak, że zostanie wyposażony w profesjonalny holograficzny wodorowy wyświetlacz, który może wyświetlić treści 2D oraz 3D, a także interaktywne gry.

Mimo wszystkich ochów i achów to nie wiadomo, co to urządzenie będzie na prawdę potrafiło zaoferować. Hydrogen One od RED może zapoczątkować ciekawy trend, ale do czasu pojawienia się pierwszych jednostek lepiej wstrzymać się ze składaniem zamówienia.

Źródło: RED

News został zobaczony od 01.02.2023 już 771 razy.