in ,

Ile danych mobilnych wykorzystuje Pokemon GO?

Pokoemon GO to naprawdę fajna gra i co do tego nikogo nie trzeba przekonywać. Dodatkowym atutem gry jest możliwość integracji i grania poza domem, na świeżym powietrzu. Oczywiście jest to związane z brakiem dostępu do swojej sieci Wi-Fi oraz zasilania. Do tego niezbędny będzie pakiet danych mobilnych. Trudno jest określić ile danych potrzebuje gra, ponieważ to wszystko zależy od warunków i intensywności rozgrywki. Będzie to oczywiście uzależnione od tego ile PokeStopów i gymów odwiedzimy, czy ile stoczymy walk.

Według niektórych wyliczeń samo spacerowanie przez godzinę z włączoną grą zużywa około 20 MB danych komórkowych, więc jest to stosunkowo niewiele. Ciągłe połączenie z siecią jest niezbędne, aby gra była na bieżąco aktualizowana do poprawnego działania. Zawsze jednak możemy zmniejszyć tę ilość, gdy nie jesteśmy „w grze”.

Sam dopiero co zainstalowałem Pokemon Go, więc zużycie danych jest znikome.

AKTUALIZACJA: Według danych z iOS przez 5 godzin, kiedy gra Pokemon GO była włączona zużyłem zaledwie 17 MB.

uzyc_poke_go

Jeśli jednak chciałbyś zaoszczędzić swoje dane z pakietu możesz zastosować się do kilku poniższych wskazówek. Włączone Wi-Fi – będzie to miało jednak zastosowanie jednak w większych ośrodkach miejskich, gdzie pełno jest hotspotów, do których bez problemów możemy się podłączyć. Ograniczy to oczywiście pole działanie, ale pozwoli zaoszczędzić pewną ilość danych. Ogranicz wykorzystanie danych dla aplikacji w tle – nic nie wskazuje na to, żeby Pokemon Go pobierało ogromną ilość danych jeśli aktywnie z niej nie korzystamy. W smartfonie w łatwy sposób możemy ograniczyć wykorzystanie pakietu danych, gdy aplikacja nie znajduje się na ekranie. Wszystko znajdziemy w ustawieniach aplikacji/gry. Ograniczyć użycie danych w innych aplikacjach podczas korzystania z Pokemon GO – mowa tu o serwisach strumieniujących muzykę oraz takich, które działają tle. Warto także zabronić automatycznego pobierania aktualizacji z App Store czy Google Play.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments