Instagram ukryje obrazy przedstawiające samookaleczenie

Wszystko to po samobójstwie brytyjskiej nastolatki Molly Russell

Adam Mosseri, szef Instagrama poinformował, że platforma ukryje obrazy przedstawiające samookaleczenie za zamazaną powierzchnią. Użytkownik będzie jednak mógł w każdej chwili zdecydować się na odkrycie zdjęcia. Wszystko to po, aby uniknąć drastycznych widoków przedstawiających samobójstwo lub samookaleczenie. Wszystko to po samobójstwie brytyjskiej nastolatki Molly Russell.

Jej rodzice twierdzą, że 14-latka odebrała sobie życie po obejrzeniu takich właśnie obrazów na Instagramie i platformie Pinterest. Mosseri spotka się też w tej sprawie z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Wielkiej Brytanii, Mattem Hancockem.

Instagram inwestuje też w „inżynierów i przeszkolonych recenzentów treści”, którzy dbają o to, aby takie treści były trudniejsze do znalezienia. Drastyczne zdjęcia są wycinane z wyników wyszukiwania i pod hashtagami. Serwis usuwa też zdjęcia, które nawołują do samookaleczeń. Według BBC, Instagram jednak nie usuwa automatycznie niepokojących treści, ponieważ  nie może uniemożliwić użytkownikom dzielenia się swoimi historiami z szerszą społecznością.

Artykuł został zobaczony od 04.02.2019 już 504 razy.