in ,

iOS 10.2.1 nie naprawia błędu baterii, który wyłącza iPhone przy 30 %

Apple obiecało „poprawki” wraz z najnowszą aktualizacją iOS 10.2.1, ale nie udało się rozwiązać irytującego problemu, który powoduje, że iPhone potrafi wyłączyć się przy 30 procentach naładowanej baterii. Wcześniej pisałem, że w moim przypadku dało się zauważyć poprawę względem poprzednich wydań, jednak wszystko powróciło do „normy”. Błąd utrzymuje się od października, kiedy to Apple wydało iOS 10.1 i jak widać nadal nie został rozwiązany. Nie dotyka on wszystkich urządzeń, ale istnieje wiele przypadków i wywołuje to zdenerwowanie posiadaczy iPhone’ów dotkniętych tym problemem.

iPhone osiągając 30 % wyłącza się lub spada do 1 % i po chwili potrafi się samoczynnie wyłączyć. Po podłączeniu go do ładowarki stan baterii pokazuje ponownie 30 %. Problem znacząco pogłębił się w iOS 10.2, gdzie telefon wyłączał się nawet przy 50 % i nic nie dało się zrobić bez dodatkowego źródła energii. Według Forbes błąd nie znika w iOS 10.2.1 i po kilku dniach użytkowania da się to zauważyć.

Apple również nie odnosiło się do tego i wynika to prawdopodobnie z tego, że nie podjęto próby naprawy błędu w iOS 10.2.1. Firma również oficjalnie nie przyznała się do tego, że wie o problemie z baterią i nie wiemy czy można się spodziewać poprawy tego w najbliższej aktualizacji. Od dwóch dni trwają beta testy iOS 10.3, ale nie wiemy czy łatwa zostanie w niej umieszczona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments