Jak dodać symbol  Apple do skrótów w klawiaturze w iOS

apple_logo_czarne

Często możecie spotkać spotkać symbol Apple  i nie wiecie jak go wstawić do wpisu, tweetu lub wysłać w wiadomości? Jest na to pewien sposób, który właśnie Wam przedstawię. W komputerach Mac, aby wprowadzić ten symbol należy zastosować kombinację klawiszy Shift + K. Klawiatura iOS nie posiada takiej opcji.

Najprostszym sposobem na uzyskanie  jest utworzenie skrótu klawiszowego, aby łatwo wprowadzać go na iPadzie lub iPhone. Przy tworzeniu skrótu należy pamiętać o unikalności i łatwości skrótu. W moim przypadku zastosowałem 'apl’.

Jak skonfigurować  symbol firmy Apple jako skrót klawiszowy w iOS

Skopiuj  ten symbol z postu. Otwórz Ustawienia. Następnie Ogólne. Później Klawiatury. Przyciśnij Skróty. Naciśnij na ’+’ w prawym górnym rogu. Kliknij dwa razy na pole Fraza i następnie Wklej z menu, które się pojawiło przy nim. W polu Skrót wpisz wybraną przez siebie kombinację. Naciśnij Zachowaj.

Po tych wskazówkach spróbuj wpisać wybraną kombinację. Symbol możemy zastosować w każdym komunikatorze, aplikacji pocztowej czy przy wysyłaniu wiadomości tekstowej. Niestety nie będzie się on wyświetlał na wszystkich urządzeniach.

News został zobaczony od 18.06.2022 już 478 razy.