Jak naprawić błąd „GPS signal not found” w Pokemon Go

Pokémon Go to jedna z tych gier, które wymagają nie tylko silnego połączenia internetowego przez cały czas, ale również połączenie GPS dla odczucia pełni wrażeń. Oto jak się upewnić, że zawsze usługa lokalizacji jest dostępna.

Jeśli otrzymujesz błąd o braku łączności podczas otwierania gry Pokemon GO na swoim smartfonie, musisz podjąć kilka kroków.

Jeśli jesteś w domu, postaraj się wyjść na zewnątrz, nawet na chwilę, dopóki błąd nie zniknie, a gra zostanie wznowiona. Pozwoli to satelicie GPS zlokalizowanie telefonu i zsynchronizowanie ze światem gry. Jeśli jesteś na zewnątrz, ale wciąż nie może znaleźć stabilnego sygnału GPS, upewnij się, że Wi-Fi jest włączone, nawet jeśli nie ma w pobliżu sieci do podłączenia (Mapowanie Wi-Fi jest częścią usług lokalizacyjnych). W przypadku Androida warto sprawdzić, czy przełącznik Lokalizacji jest włączony. Tam sprawdzić możemy również czy mamy metodę lokalizacji opartą na GPS, Wi-Fi i sieci komórkowej. Może to być również nazywane o wysokiej dokładności. Wykonanie wszystkich powyższych kroków nie przyniosło efektu? Może to być problem ze strony Niantic, ponieważ aplikacja jest niezwykle popularna i serwery mogą być po prostu przeciążone. Nadal można grać bez GPS?

Tak! Jeśli nie masz telefon z GPS, lub używasz tabletu Wi-Fi, która nie ma GPS, to wciąż można grać Pokémon Go. Niestety, doświadczenie nie będzie tak zadowalające, ponieważ trzeba być w obszarach, które mają silne sygnały Wi-Fi, takich jak restauracje, bary, kawiarnie, czy inne punkty.