Pokemon GO z realistycznymi warunkami pogodowymi oraz nowymi stworami

Niantic wydaje aktualizację najpopularniejszej gry z rozszerzoną rzeczywistością, czyli Pokemon GO. Najważniejsze jest dodanie postaci z edycji Sapphire i Ruby, w tym Mudkip, Treecko i Torchic. Obejmuje to około 50 istot z regionu Hoenn. Ciekawą funkcją jest jednak pogoda w czasie rzeczywistym, która może wpływać na rozgrywkę w regionie, w którym znajduje się trener.

Pokemon GO jest grą, która na dobre rozpoczęła popularność AR (rozszerzonej rzeczywistości), gdzie prawdziwy świat przenika się z tym cyfrowym. Nowa aktualizacja Pokemon GO sprawia, że gra jest jeszcze bardziej intrygująca, ponieważ warunki atmosferyczne są rozpoznawane przez grę i animacje zmieniają się w czasie rzeczywistym. Gdy w naszej lokalizacji będzie padał deszcz to w Pokemon GO również go zobaczymy. W letni dzień będzie jasno, a w nocy zawsze będzie ciemno, ale to już mieliśmy wcześniej.

https://www.youtube.com/watch?v=dUztYCMZYls

Ważną informacją jest jednak to, że w zależności od pogody, gracze będą mogli łapać inne Pokemony. Dla przykładu,podczas deszczu łatwiej będzie spotkać Vaporeona, czy Squirtle’a. Co więcej, stwory lepiej przystosowane do określonej pogody będą naturalnie silniejsze w danych warunkach.

Nowe Pokemony będą pojawiać się stopniowo, aby łączna ich liczba w grze dobiła do 300. Wszystkich stworów jest 800, a więc Niantic może wprowadzać nowe aktualizacje przez dłuższy czas. Jednak czy to pozwoli na przyciąganie nowych graczy i pozostawienie obecnych?

Źródło: PhoneArena, VentureBeat