in

Huawei P11 z potrójnym aparatem 40 MP i przednim aparatem 24 MP

Huawei w zeszłym roku nawiązał współpracę z niemiecką firmą Leica. Od tamtej pory, czyli od wydania serii P9 przywiązuje ogromną uwagę do do jakości aparatu, niezależnie czy jest to urządzenie flagowe, czy też telefon klasy średniej. Większość wydanych w tym czasie smartfonów ma podwójną konfigurację aparatów i to samo dotyczy submarki Huawei, którą jest honor.

Nowy wyciek sugeruje, że Huawei pracuje nad czymś pionierskim i piekielnie mocnym w kwestii aparatów dla swoich przyszłych flagowców. Zgodnie z grafiką promocyjną, rzekomo stworzoną przez jedną z kreatywnych agencji Huawei, nadchodzący Huawei P11 może być wyposażony w 40-megapikselowy aparat z trzema obiektywami i 5-krotnym zoomem hybrydowym. Zostanie on opracowany przez Leicę. Nie ma tu błędu i mowa jest o trzech obiektywach i rozdzielczości 40 MP! Na dodatek z przodu ma się znaleźć skromny aparat 24 MP.

W materiale promocyjnym jest również mowa o nocnym trybie „Pro”, który ma w pełni wykorzystać potencjał nowych sensorów. Ma to pozwolić na uchwycenie 100 % więcej światła. Nie wiadomo jeszcze nic na temat przesłon oraz innych parametrów, ale możemy zgadywać, że wyniknie to z inteligentnego połączenia sprzętu i oprogramowania.

Nowy chipset Kirin 970 będzie napędzał serię P11 i to jedyne czego możemy być pewni. Posiada on dedykowaną jednostkę NPU (Neural Processing Unit), a więc maszynę uczącą się. Pozwala to na odciążenie przy wymagających zadaniach przetwarzania obrazu. Przeciek promuje funkcję „Pro AI camera assist”, zdolną do takich rzeczy jak „rozpoznawanie scenerii” i „automatyczne kadrowanie”. Nie wiemy jednak co to może oznaczać.

Źródło: PhoneArena, @evleaks

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments