Jak wymusić ponowne uruchomienie/restart iPhone 7 i 7 Plus

taptic_appleNowy iPhone 7 i 7 Plus może wyglądają mniej więcej tak samo, jak ich poprzednicy, ale dość subtelną zmianą w konstrukcji jest dość radykalna dla Apple – przycisku Home nie można już „kliknąć”. Oznacza to, że fizyczny przycisk, do którego przyzwyczailiśmy się wszyscy zostaje zastąpiony przyciskiem pojemnościowym z silnikiem Taptic, zapewniając niezbędną wibrację.

Wszystko to brzmi świetnie i bardzo nowocześnie, jednak jest pewien problem i pytanie, które mogą zadać posiadacze poprzednich generacji iPhone’ów. Wcześniej, po prostu wystarczyło przytrzymanie przycisku Home i przycisku zasilania, aby wymusić ponowne uruchomienie telefonu, kiedy wszystkie inne metody zawiodły.

Nie martw się, Apple przewidziało taką sytuację i restart telefonu iPhone 7 i 7 Plus nie wymaga przycisku HOME. Tym razem mamy nową kombinację klawiszy. Oto, co trzeba zrobić, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zresetować nowy iPhone bez fizycznego przycisku Home.

Przytrzymaj klawisz zasilania / blokady po prawej stronie; Trzymając go, naciśnij i przytrzymaj przycisk głośność na lewej stronie telefonu; Trzymaj dwa przyciski iPhone 7 lub 7 Plus, aż wyświetlacz zrobi się czarny, a następnie pojawi się logo Apple.

Artykuł został zobaczony od 14.12.2023 już 894 razy.