Jak zaoszczędzić pamięć na iPhone lub iPadzie automatycznie usuwając starsze wiadomości

Kolejny świetny poradnik, w którym pokaże wam jak zaoszczędzić cenne miejsce na swoim iPhone lub iPadzie poprzez ograniczenie liczby przechowywanych wiadomości. Jak wiemy największą wadą w urządzeniach Apple jest brak gniazda na kartę microSD. Szczególnie jeżeli posiadamy tylko 16 GB wersję pojemności.

Nieuniknione jest powolne zapełnienie tabletu czy smartfonu zdjęciami, muzyką czy właśnie wiadomościami, aż do wyskoczenia komunikatu o zbliżającym się wyczerpaniu pojemności. Często wpływa to też na wydajność urządzenia.

Jeżeli często rozmawiasz z pomocą aplikacji Wiadomości może się zdarzyć, że tracisz dużo miejsca poprzez przechowywanie bardzo starych i nieistotnych wiadomości, do których nigdy już nie wrócisz.

W tym poradniku zobaczysz jak dużo zajmują dane aplikacji Wiadomości oraz jak automatycznie usunąć stare konwersacje co doprowadza do odzyskania pamięci.

Jak sprawdzić ile miejsca zajmują dane aplikacji Wiadomości: Przechodzimy do Ustawień, a następnie do pozycji Ogólne. Następnie klikamy w Dysk i użycie iCloud.

W pozycji Dysk, sprawdzamy ile powierzchni dyskowej zajmuje aplikacja Wiadomości. Jest to zależne od jakiego czasu użytkujemy dane urządzenie.

Jak automatycznie usuwać starsze wiadomości na iPhone / iPad: Klikamy w Ustawienia, a następnie w Wiadomości.

Wyszukujemy pozycję Przechowuj wiadomości i klikamy w nią. Tu musimy wybrać jak długo wiadomości będą przechowywane na urządzeniu. Możemy wybrać 1 rok lub 30 dni.

Wyskakujące okienko poprosi nas o potwierdzenie usunięcia starszych wiadomości. Warto zastanowić się dwa razy przed zatwierdzeniem.

News został wyświetlony od 04.05.2020 już 103 razy.