Jeden ze smartfonów Nexus od HTC może być zasilany przez chipset Snapdragon 821

htc_nexus (2)Najnowsza plotka głosi, że za smartfony Nexus będzie odpowiedzialna firma HTC, która tworzyła już inne produkty dla Google jak tablet Nexus 9. Podobno te urządzenia o nazwie kodowej S1 „Sailfish” i M1 „Marlin” są oparte na najnowszym flagowcu HTC 10. Mowa o tym, że Sailfish będzie ulepszoną wersją HTC 10, a Marlin będzie zupełnie odmiennym urządzeniem, a zasilany będzie przez chipset Snapdragon 821 od Qualcomm.

Oczywiście pozostałe dane specyfikacji nie są znane i nie wiadomo jeszcze czy tylko jedno urządzenie będzie zasilane prze SD 821. Na dobrą sprawę chipset ten nie został jeszcze ogłoszony, ale wysoce prawdopodobne, że niedługo zobaczymy go w jakimś urządzeniu. Obok niego Qualcomm ma wypuścić również Snapdragon 823, który ma zadebiutować w Galaxy Note 7.

Tak na prawdę nie wiadomo do końca czy to właśnie HTC zajmie się produkcją Nexusów na ten rok. Kilka tygodni temu Charlenne Munilall z Huawei, stwierdził w wywiadzie, że Huawei po raz kolejny wyprodukuje smartfony dla Google.

Źródło: IndiaToday

Wpis został zobaczony od 18.06.2022 już 775 razy.