in

Klatka Faradaya ma powstrzymać kierowców korzystających z telefonów

„Innowacje z XIX wieku z zastosowaniem w XXI wieku” to hasło, które przyświeca nowemu pomysłowi marki Nissan. Producent samochodów ma pewien sposób, aby powstrzymać kierowców od korzystania z telefonów podczas jazdy.

Japończycy przygotowali prototyp podłokietnika dla modelu Nissan Juke, który w zasadzie jest klatką Faradaya. Jest to metalowe pudełko, które ma chronić przed przedostaniem się jakiegokolwiek sygnałem elektrostatycznym. Oznacza to, że nie wydostanie się, ani nie dostanie się żaden sygnał bezprzewodowy jak Bluetooth, Wi-Fi oraz komórkowy.

Oczywiście łatwiejszym sposobem byłoby włączenie trybu samolotowego, aby uwolnić się od wszelkich powiadomień i połączeń. Aby ulec pokusie i ponownie zacząć korzystać z telefonu wystarczy wyjąć go z podłokietnika. Jedynym rozwiązaniem byłoby zabezpieczenie od otwarcia schowka podczas jazdy lub zamykanie go na określony czas.

Rozwiązanie firmy Samsung dla motocyklistów o nazwie S Bike wydaje się lepszym pomysłem. Kierujący pojazdem może otrzymać powiadomienia dopiero po całkowitym zatrzymaniu się.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments