Łezka na ekranie, czyli sposób Samsunga na podbicie serc klientów

Samsung Galaxy M to nowa seria ze średniej półki, która swój początek będzie mieć już 28 stycznia. Na początek ma zawojować Indie i to właśnie tam zadebiutuje. Nie będzie to jednak tylko jeden telefon, a aż trzy – M10, M20 i M30. Firma ogłosiła to za pomocą Amazon India. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wcięcie w ekranie. Tak, Samsung wreszcie zastosuje w swoich urządzeniach ekran z łezką, a jego nazwa to „Infinity-V”.

Oczywiście pełna specyfikacja nie jest jeszcze znana, ale co nie co już wiemy. Smartofny z serii Galaxy M będą mieć m. in. podwójny aparat z tyłu, czytnik linii papilarnych, gniazdo słuchawkowe(!), czy też port USB typu C. W wywiadzie dla Reutersa, wiceprezesa indyjskiego oddziału Samsunga, Asim Warsi, powiedział, że telefony będą kosztować od 10 000 do 20 000 rupii (od 140 do 280 USD). Dodał również, że urządzenia będą wyróżniać się szybkim ładowaniem i pojemnymi bateriami.

Jak doskonale wiemy, Samsung musi walczyć na wszystkich rynkach z chińskimi konkurentami. Na rynkach wschodzących (m. in. Indie) najgroźniejszym konkurentem jest Xiaomi, które święci triumfy sprzedaży w tym kraju.

Telefon z dziurą w ekranie „Infinity-O” już mamy, a więc teraz czas na pierwszy smartfon z wcięciem (łezką) od Samsunga. Jak widać Koreańczycy sięgają po nowe rozwiązania, aby walczyć o klienta na przeróżnych rynkach i na wielu płaszczyznach.