LG pokazuje jak wykorzystać ekran do maksimum, umieszczając w nim anteny 5G

Ekrany służą już jako głośniki, a wbudowane czytniki linii papilarnych to już standard

Wymiana ekranu w aktualnych modelach jest bardzo kosztowna oraz oczywiście skomplikowana. Obecnie panuje trend, aby w przednim panelu umieszczać przeróżne czujniki oraz wykorzystać jego możliwości do maksimum. Obecnie ekrany są wykorzystywane jako głośniki, a wiele modeli ma wbudowany skaner linii papilarnych. Istnieje też wiele rodzajów wyświetlaczy, a obecnie najpopularniejszą technologią jest oczywiście OLED. Większość z nich ma wycięcia w różnym kształcie, a najnowszym trendem jest robienie w nich dziur, aby upchać tam przedni aparat.

LG idzie jednak o krok dalej i pokazuje jak wyciągnąć z ekranu wszystko co najlepsze i zwiększyć jego funkcjonalność. Chyba nikt nie przypuszczałby, że można w nim umieścić antenę 5G, aby zaoszczędzić miejsce w środku urządzenia. Oczywiście nie jest to tak dosłowne, ponieważ zostały one zaimplementowane na tylnej jego części, ale możemy z przekonanie powiedzieć, że jest to świeże rozwiązanie.

Aby wykorzystać w pełni to co daje nam 5G, inżynierowie muszą upchać aż 30 anten. Według nich, nie pozwala to wyłącznie na zaoszczędzenie miejsca, ale także poprawia to zasięg. LG wskazuje też, że może umieścić dodatkowe anteny z tyłu urządzenia, aby osiągi były jeszcze bardziej zadowalające. Jednak to mogłoby zwiększyć wagę oraz zabrać miejsce innemu ważnemu komponentowi.

Źródło: ET News, PhoneArena

Artykuł został zobaczony od 28.03.2019 już 970 razy.