Minimalistyczny Light Phone 2 z nawigacją oraz wiadomościami SMS

Light Phone to telefon komórkowy, który jak jego nazwa wskazuje ma być odchudzony z wszystkich zbędnych opcji i ma być po prostu telefonem. Został pozbawiony funkcji ze współczesnych smartfonów jak SMS-y, dostęp do sieci, robienie zdjęć, czy czytanie e-maili. Został on wydany w ubiegłym roku i pozwalał jedynie na odbieranie połączeń i dzwonienie, ale można był przechować w nim 9 kontaktów.

Może jest to interesujący pomysł, ale wielu osobom smartfon służy dziś za narzędzie do pracy. W moim przypadku takie urządzenie okazałoby się bezużyteczne. Można jednak polecić go osobom, które chcą pozbyć się wielu czynników, które powodują rozproszenie, ale również nie odcinając całkowicie się od reszty świata. Jednak również jego twórcy doszli do wniosku, że jest on zbyt ograniczony.

Dlatego też powstał Light Phone II, który ponownie jest minimalistycznym urządzeniem, ale z kilkoma nowymi funkcjami. Sprawia to, że jest zwykłym telefon, który jednak posiada dość unikalny projekt. Posiada on matowy, dotykowy ekran E-Ink.

Light Phone II pozwala na pisanie wiadomości, a przy tym wsparcie dla 4G. Najciekawiej wygląda jednak bardzo prosta nawigacja, która pozwala wyznaczać trasy i prowadzi nas za pomocą strzałek. Poza tym znajdziemy tu funkcje odtwarzania muzyki, czy alarmu. Wydaje się to być ciekawa opcja dla osób, które chcą chociaż na kilka godzin w tygodniu oderwać się od zgiełku i mediów społecznościowych, ale nadal pozostać w kontakcie.

https://player.vimeo.com/video/249535438

Urządzenie jest nadal jednak we wczesnej fazie rozwoju i firma dopiero ustala wszystkie szczegóły odnośnie specyfikacji. W przypadku pierwszej wersji i crowdfundingu, producent miał dość duże opóźnienie. W przypadku Light Phone II również trwa zbiórka na Indiegogo. Ostateczna cena ma wynieść 400 dolarów, ale biorąc udział w zbiórce można go mieć za 225 dolarów.

News został wyświetlony od 11.02.2023 już 674 razy.