Nieoficjalna wersja beta Pokemon GO dla Windows 10 Mobile

pokemongo_wpW ubiegłym tygodniu informowałem Was, że jeden z deweloperów pracuje nad grą Pokemon GO dla systemu Windows 10 Mobile. Jednak wydawało się, że nie trafi ona zbyt szybko na urządzenia z platformą Microsoftu. Jednak ST-Apps (wspomniany wydawca) otrzymał mnóstwo słów otuchy, że postanowił wznowić intensywne prace nad dostarczeniem Pokemon Go dla Windows Phone. Wersja beta gry jest teraz już dostępna dla smartfonów z z systemem Windows 10 Mobile.

Gra to Universal Windows Platform Client dla Pokemon GO od Niantic, której twórca daje możliwość grania w tym samym świecie co użytkownicy systemów Android i iOS. Nosi ona nazwę PoGo-UWP i nie oferuje AR (rozszerzonej rzeczywistości) oraz mapy 3D jak oryginał.

Po pierwsze musimy utworzyć konto w Pokemon GO oraz wybrać swojego początkowego Pokemona. Możemy to wykonać za pomocą Bluestacks na PC. Na GitHub znajdziecie dwie opcje instalacji aplikacji – dla początkujących oraz dla ekspertów. Wymagany podstawowy angielski.

Gra będzie działać, aż Niantic nie zaprzestanie udostępniać swojego API dla gry. Warto pamiętać, że jest to kompilacja beta, co oznacza, że istnieją pewne problemy. Jednym z nich jest poważny błąd, który zawiesza grę po dotknięciu lub przesuwaniu mapy, aby złapać Pokemona lub odwiedzając PokeStop.

Petycja, która została umieszczona na Change.org zebrała już ponad 100 tys. podpisów, aby Niantic zbudowało Pokemon GO również dla systemu Windows Phone. Cała instrukcja instalacji w linku źródłowym.

Źródło: GitHub, Reddit

News został zobaczony od 13.12.2023 już 857 razy.