Nowa marka Maze zapowiada swój smartfon z cienkimi ramkami oraz podwójnym aparatem

Wiadomo, że hegemonami na rynku smartfonów obecnie są tylko dwie firmy – Samsung i Apple. Pozostałe firmy próbują złapać pozostałe ochłapy i walczyć o klienta w każdy możliwy sposób. Wielu producentów chce dostosować się do każdej kieszeni oraz potrzeb konsumentów, oferując różne jednostki na wielu płaszczyznach. Wiadomo, że Apple oferuje swoją flagową linię iPhone i poza tym nic więcej. Samsung z kolei oferuje również flagowe produkty, ale też średniej klasy i budżetowe jednostki. Pozostali gracze jak Huawei, Xiaomi, Sony, czy inni producenci z Azji chcą powalczyć o każdego klienta.

Do gry chce wkroczyć nowa marka – Maze, bez względu na to, że rynek jest już naprawdę przesycony. Swoją obecność na scenie chce zaznaczyć serią zwiastunów, które zapowiadają nadchodzące urządzenie. Jest nim 6-calowy smartfon o nazwie Alpha. Wydaje się być jednostką wysokiej klasy, a świadczyć o tym mają chociażby minimalne ramki wokół wyświetlacza czy podwójna konfiguracja głównego aparatu.

Maze Aplha ma również posiadać ochronę wyświetlacza w postaci szkła Gorilla Glass 4, a na pokładzie ma pracować Android 7 Nougat. Siedziba firmy Maze znajduje się w Shenzen w Chinach i posiada ma miejscu dwie fabryki, oddział R&D, oddział sprzedaży, markietingu oraz wsparcia posprzedażowego. Firma posiada też oddział w Guizhou. Nie wiadomo, czy Maze planuje ekspansję na cały świat, czy skupi się w najbliższym czasie wyłącznie na rodzimym rynku.

News został wyświetlony od 30.11.2023 już 643 razy.