Optyczny skaner linii papilarnych może zadebiutować w Galaxy S8

Na dobrą sprawę czytniki linii papilarnych stały się bardzo powszechne w tym roku. Nie dotyczy to już tylko flagowych smartfonów, ale również telefonów średniej klasy, a nawet budżetowych jednostek. Popularyzację tego zabezpieczenia biometrycznego rozpoczął iPhone 5S, a później dołączyły również inne flagowe modele.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy mogliśmy spotkać się informacjami na temat tego, że producenci będą usuwać standardowe moduły skanerów linii papilarnych, aby znaleźć dodatkowe miejsce. Jedno z rozwiązań możemy już spotkać w przypadku Xiaomi Mi 5S, gdzie zastosowano ultradźwiękowy czytniki linii papilarnych od Qualcomm. Takie rozwiązanie pozwala na umieszczenie czytnika pod ekranem i oszczędzeniem cennego miejsca.

Synaptics zaprezentowało teraz optyczny skaner linii papilarnych przeznaczony dla smartfonów i tabletów. Działa on przez szklaną powierzchnię o grubości 1 mm i pozwala wyeliminować jakiekolwiek przyciski z konstrukcji urządzenia. FS9100 działa nawet przez popularne szkło 2.5D, a więc producenci mogą umieścić czujnik gdziekolwiek.

Wspierają on technologię PurePrint, która rozpoznaje fałszywe odciski od tych prawdziwych. Oczywiście od razu powstają plotki, czy to właśnie nie Synaptics będzie dostawcą czytników linii papilarnych dla Galaxy S8. Od dawna mówi się bowiem o usunięciu fizycznego przycisku Home.

Źródło: SamMobile

Wpis został wyświetlony od 28.11.2023 już 131 razy.