Plotki o Galaxy S8: brak przycisku Home, podwójny aparat oraz chipsety Exynos 8895/SD 830

Powołując się na źródła branżowe, Korea Herald donosi, że Samsung dokonuje już zamówień komponentów dla nadchodzącego Galaxy S8. Od wczoraj wiemy, że zostanie on zaprezentowany 26 lutego 2017 lutego, czyli dzień przed targami MWC w Barcelonie.

Najnowsze plotki mówią o usunięciu fizycznego przycisku Home, aby stworzyć jeszcze lepsze warunki do oglądania wideo. Skaner linii ma zostać zintegrowany z wyświetlaczem, aby nie umieszczać go w innymi miejscu. Podobno dostawcy Samsungu przyjmują zamówienia na aparatów z podwójnym obiektywem, które mają zapewnić jakość obrazu zbliżoną do aparatów DSLR. Nie wiadomo jednak czy będzie to moduł opracowany przez Koreańskiego giganta, czy w Galaxy S8 zobaczymy rozwiązanie innej firmy.

Wewnątrz nadchodzącego flagowca zobaczymy chipset Exynos 8895 lub Snapdragon 830. Oba mają być zbudowane w procesie 10 nm przez Samsunga. Sprawi to, że chipy będą mniejsze i bardziej energooszczędne. Pogłoski mówią o maksymalnym taktowaniu na poziomie 3 GHz dla chipsetu Exynos 8895 oraz o 70% poprawie efektywności przetwarzania obrazu w stosunku do poprzednika. O układzie Snapdragon 830 nie wiemy praktycznie nic, ale można się spodziewać podobnych osiągów.

Źródło: Korea Herald, PhoneArena