Sharp prezentuje smartfon Corner R z zakrzywionymi krawędziami oraz bez ramek

Kilka dni temu pisałem, że Sharp zaprezentował koncept smartfonu z wyświetlaczem, który zajmuje prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Nazwany został “Corner R” i był wystawiany podczas targów technologicznych CEATECH 2016 w Japonii.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Sharp prezentuje smartfon z wyświetlaczem zajmującym znacznie większą ilość miejsca niż inne urządzenia. W 2014 roku przedstawiono model Aquos 305SH, który był reklamowany jako pierwszy na świecie bezramkowy telefonu. Corner R posiada jednak unikatowy wygląd, o czym możecie przekonać się oglądając jego zdjęcia.

Według informacji, wykorzystuje wyświetlacz Sharp Free Form utworzony przy pomocy technologii IGZO, czyli oferując 1000 ppi (pikseli na cal). Sharp Corner R posiada 5,2-calowy zakrzywiony wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080 pikseli). Zajmuje on 90 % powierzchni urządzenia. Pozostała część przy dolnej krawędzi to trzy przyciski wirtualne oraz logo Sharp. Warto też zwrócić uwagę na zakrzywione krawędzie, które dodają uroku temu urządzeniu.

Inną rzeczą jest to, że wyświetlacz jest zdolny do wyprowadzania 425 ppi i tworzy prawdziwie ostry wyświetlacz. Dla porównania Galaxy Note 7 jest w stanie uzyskać 518 ppi. Jednak obecnie stosowane wyświetlacze nadal posiadają nieznaczne ramki (góra i dół), a w większości przypadku widzimy je również po bokach

Źródło: GizmoChina