Posiadacze LG V20 donoszą o łatwą pękającym szkle w tylnym aparacie

LG V20 to urządzenie, które zostało zaprezentowane na początku września, a od niedawna trafił on w ręce pierwszych szczęśliwców. Jest to bardzo ciekawy flagowy fablet z dodatkowym ekranem, metalowym korpusem, wymienialną baterią oraz podwójnym aparatem z tyłu.

Mimo, że nie jest on jeszcze tak powszechnie dostępny w wielu krajach, to może to być na pewno ciekawa alternatywa dla Galaxy Note 7 i zapewne wielu użytkowników zastanowi się nad zmianą na inny flagowy produkt z Androidem. Jednak po raz kolejny warto zastanowić się przed zakupem i wstrzymać się przynajmniej do wyjaśnienia sytuacji, ponieważ LG V20 może również mieć swoje problemy.

Użytkownicy na wielu forach zaczęli donosi, że szkło chroniące tylny aparat V20 jest bardzo mało odporny na jakiekolwiek uszkodzenia i skłonny do tłuczenia się. Wielu jego posiadaczy twierdzi, że do pęknięcia doszło, gdy urządzenie po prostu sobie leżało na biurku. Inni opisują również, że pojawiały się pewne „krople” na powierzchni.

Wydaje się, że mogą to być problemy związane z początkową partią, która opuściła fabrykę i nie będzie potrzebny w tym przypadku proces wymiany wszystkich dostarczonych jednostek. Z podobnymi przypadkami borykały się również pierwsze sztuki Galaxy S7, S7 edge czy Nexusa 6P. Nawet drobne zarysowania, czy otarcia mogą spowodować pęknięcie, co nie powinno mieć miejsca. Warto wspomnieć też, że LG V20 posiada certyfikat MIL-STD-810, co nie powinno powodować takich uszkodzeń podczas codziennego użytku.

Źródło: Reddit PocketNow, PhoneArena